Najczęstsze obawy przed montażem klimatyzacji w domu

montaż klimatyzacji w domu Thermex serwis

Od klimatyzacji się choruje

Stanie bezpośrednio pod strumieniem bardzo zimnego powietrza może skutkować zaziębieniem, niezależnie od jego źródła.

Właśnie dlatego klimatyzatory są wyposażone w sterowanie nawiewem na różne sposoby.

 Musimy pamiętać, żeby różnica temperatur między pomieszczeniem, a temperaturą na zewnątrz nie była większa niż 8 stopni Celsjusza.

Nie wolno instalować klimatyzacji w pokojach dzięciecyh

Klimatyzację jak najbardziej można instalować w pokojach dziecięcych, gdyż znacząco poprawia komfort. Mam na myśli oczywiście dzieci w wieku szkolnym.

W nagrzanym pomieszczeniu zdecydowanie ciężej jest skupić się na nauce lub zasnąć.

Korzystanie z klimatyzacji znacząco wpływa na koszty

Klimatyzator, który jest regularnie konserwowany i czyszczony, służy przez długie lata.

 Nowoczesne klimatyzatory są energooszczędne – większość urządzeń pracujących w trybie chłodzenia posiada parametry energetyczne A++ lub A+++. Ogrzewanie klimatyzacją to ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych źródeł ciepła. W porównaniu do klasycznych sposobów ogrzewania (np. kocioł na paliwo stałe) klimatyzator jest opcją, która zapewni szybki zwrot kosztów.

Jednostki zewnętrzne są hałasują

Jednostki zewnętrzne są opracowywane z myślą o tym, że zostaną umieszczone na zewnątrz, nie tylko na tarasie wyglądającym na ogród, ale również na elewacji budynku czy ścianie balkonowej. W związku z tym urządzenia te również muszą spełniać szereg wymogów dotyczących norm hałasu.

Mogę sam zamontować klimatyzację

Nie można dokonać samodzielnego montażu klimatyzacji bez posiadania odpowiednich uprawnień. Jest to niezgodne z polskim prawem.

Oferujemy możliwość zamówienia profesjonalnego montażu wykonywanego przez przeszkolonych, doświadczonych montażystów korzystających z wysokiej jakości sprzętu oraz materiałów niezbędnych do położenia instalacji.

EnglishFrenchGermanPolishRussian
Skip to content