Czyszczenie kanałów

Powietrze jest jednym z najważniejszych żywiołów, ponieważ to właśnie dzięki niemu możliwe jest życie.

Istnieje, bowiem survivalowa „zasada trójek”, która mówi m.in. o tym, że człowiek może przeżyć:

– 3 minuty bez powietrza

– 3 dni bez wody

– 3 tygodnie bez jedzenia

Jako firma zajmująca się klimatyzacją i wentylacją, odpowiadamy głównie za zasadę dotyczącą powietrza, którego na szczęście nam nie brakuje. Oprócz dużej jego ilości bardzo ważna jest także jego jakość, która jest niezwykle istotna dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka.

Jakość powietrza zewnętrznego różni się w zależności od miejsca, w którym przebywamy. Inna jakość powietrza jest w mieście, inna w otoczeniu wiejskim, jeszcze inna w górach, czy nad morzem. Im większa urbanizacja, im więcej zakładów pracy, samochodów i wszelkich innych czynników wpływających na jakość powietrza, tym jest ona gorsza.

Aby w dużych pomieszczeniach (hale, magazyny, sklepy, domy) można było oddychać dobrej jakości powietrzem, równocześnie nie tracąc ciepła poprzez przewietrzanie, konieczne jest zainstalowanie wentylacji mechanicznej, która wymusza obieg powietrza zgodnie z obowiązującymi normami.

Wentylacje mechaniczne, to nie tylko urządzenia w rodzaju central wentylacyjnych, to także kanały wentylacyjne, które rozprowadzają powietrze w odpowiednie miejsca, jednocześnie usuwając zużyte powietrze. Kanały te mogą być okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Co ważne, mitem jest, że raz położone kanały spełniają swoją funkcję przez wiele lat i nie wymagają żadnych napraw. 

W nawiewno-wywiewnych centralach wentylacyjnych umieszczane są odpowiednie filtry, które regularnie wymieniane, zatrzymują wiele zanieczyszczeń. Jednak co ważne, nie wszystkie i nie zawsze!

Z tego też powodu istotne jest regularne czyszczenie samych kanałów za pomocą specjalistycznego sprzętu. W ten sposób możliwe jest usunięcie osadzających się na ich ściankach wszelkich zanieczyszczeń.

Już od wielu lat Thermex Serwis ma w swojej ofercie taką usługę, z której często korzystają klienci, dbający o komfort i przede wszystkim zdrowie zarówno swoich pracowników, jak i klientów. Częstotliwość wykonywania takiego czyszczenia zależy od klienta. Przyjmuje się natomiast, że powinno być ono wykonane co maksimum pięć lat.

Kanały czyszczone są od wewnątrz za pomocą wprowadzanego do nich odpowiedniego urządzenia, które jest wyposażone w szczotki. Wykorzystuje się je także do usuwania nagromadzonego kurzu z całej zewnętrznej powierzchni kanału.

Usługa czyszczenia kanałów jest przeprowadzana w taki sposób, by nie ingerować w normalne funkcjonowanie obiektu oraz z uwzględnieniem bezpieczeństwa osób postronnych. Po wykonaniu usługi, na życzenie klienta, spisywane są protokoły oraz opinie higieniczne, sporządzone przez Inspekcje Sanitarne na podstawie otrzymanych próbek.

Dbanie o jakość wdychanego powietrza to także dbanie o swoje zdrowie! Zadbaj o swoje zdrowie razem z Thermex Serwis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 12 =

EnglishFrenchGermanPolishRussian
Skip to content